Кирил и Билјана Ахтарови избрани за принц и принцеза на Струмичкиот карневал

Брачниот пар Кирил и Билјана Ахтарови од Струмица се избрани за принц и принцеза на синоќешниот традиционален маскенбал што се одржа во Хотелот „Сириус“.Тие вечерва заедно со кралот и неговата свита ќе ја предводат поворката на Интернационалната карневалска вечер.

карневалПринцот и принцезата имаа маска на фламингоси.

На денешната Интернационална карневалска вечер, која почнува во 18,30 часот, ќе учествуваат околу две илјади учесници распоредени во 47 групи од земјава и странство.

 

Comments are closed.