Беласица против Искра во нова контролка

Фудбалерите на Беласица денес во 18:30 часот, ќе одиграат уште еден контролен натпревар против црногорскиот прволигаш Искра.

Belasica - Iskra

Како што пишуваат од струмичкиот клуб на нивната официјална страница на фејсбук, фудбалерите на Беласица ќе го одиграат последниот контролен натпревар во Златибор.

 

Comments are closed.