Академија Пандев утре на домашен терен против Пелистер

Екипата на Академија Пандев утре на домашен терен ќе ги одмери силите против битолски Пелистер, во натпревар од 24. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија - Академија Пандев - Тетово - 27.08.2017-3

Академија Пандев се уште нема победа во пролеттниот дел од сезоната, а овие две екипи силите ќе одмерија во натпревар од Купот на Македонија, пред два дена, каде битолчани славеа со 2:1, иако на полувреме имаа негатива од 0:1

Академија Пандев е пласирана на шесттото место на табелата со 28 бодови, додека Пелистер е деветти со 21 бод.

Comments are closed.