Академија Пандев против Пелистер во полуфиналето од Купот на Македонија

Денес во просториите на Фудбалската федерација на Македонија беа извлечени двојките за полуфиналето на Купот на Македонија.

daezon-885x500

Првата двојка е екипата на Шкендија против Ренова, додека втората е помеѓу Пелистер и Академија Пандев.

Првите натпревари ќе се одиграат на 14. март, додека реваншите се закажани за на 11. април. Финалето од Купот на Македонија ќе се одигра на 9. мај.

Comments are closed.