Фудбалерите на Беласица и на снежното време го одработија денешниот тренинг

Снежното време не ги спречи фудбалери на Беласица да го одработат денешниот тренинг пред почетокот на пролеттниот дел од сезоната.

Belasica trening na sneg - 27.02.2018

- Подготовките се во завршна фаза, и се чека само стартот на првенството – рече фитнес тренерот Ванчо Стојанов.

Во сабота Беласица го игра првиот натпревар од вториот дел од сезоната против екипата на Победа од Валандово, каде струмичани се фаворити за победа.

Comments are closed.