Пет најдобри каракеристики и вештини на секој хороскопски знак

Пет најдобри каракеристики и вештини на секој хороскопски знак…

ОВЕН

- Многу вешто флертувате.

- Адреналинот е вашето второ име и обожавате авантури било да станува збор за љубовта или патувањата.

- Од сите хороскопски знаци, најталентирани сте за пронаоѓање на инвентивни начини за заработка.

- Шопингот е вашето тајно задоволство. Ги следите новите трендови и уживате во модата.

- Вашата спремност за спонтана забава ги привлекува луѓето околу вас.

БИК

- Вашиот поим за луксуз е чаша фино вино и вкусен оброк

- Многу сте великодушни. На пријателот во неволја секогаш ќе му позајмите пари.

- Пријателите го обожаваат вашиот дом. Зошто? Вие сте мајстор за уредување на ентериерот, а вашиот дом е едно убаво и удобно гнездо.

- Во теретана никогаш не се откажувате. Другите ви се восхитуваат колку сила и волја имате.

- Ако на работа нешто треба брзо и ефикасно да се сработи, шефот знае дека вие сте вистинската личност.

[sociallocker]

БЛИЗНАЦИ

- Љубопитноста ве движи. Зависни сте од нови искуства, па марак и тие да се ризични.

- Луѓето вам често ви се доверуваат, бидејќи знаат дека никогаш нема да ги откриете нивните тајни.

- Сакате да се шегувате и да кажувате вицови, а тоа навистина добро ви оди од рака.

- Вашиот моден стил е комбинација од дама и бунтовничка. Ако облечете романтичен фустан, тогаш  сигурно ќе го искомбинирате со рокерски чизми.

- Секогаш сакате да научите нешто ново- без оглед на тоа дали станува збор за некој јазик или некој друг курс.

РАК

- Луѓето ве сакаат бидејќи покрај вас се чувствуваат пријатно, а вашата идеа за забава е вечер помината во домашна атмосфера, со голема кутија сладолед и добра комедија.

- Кога им е тешко, пријателите  секогаш ви се обраќаат за совет и поддршка бидејќи сте сочувствителни и спремни да ги сослушате.

- Многу сте интуитивни. Не морате некој долго да го познавате за да процените дали некој е искрен или не.

- Имате совршена меморија

- Вие сте голем колекционер

ЛАВ

- Сакате да бидете во центарот на вниманието и да ги покажете своите таленти: било на домашна забава или на караоке. Од ништо не се плашите.

- Кога е во прашање физичката активност, имате челична волја. Дисциплинитани сте и никогаш не прескокнувате ден во теретана. Сакате да ги остварите своите потенцијали.

- На се додавате доза на гламур.

- Познати се по вашата фризура- таа е секогаш беспрекорна.

-Воздржаност е квалитет кој најмногу го цените. Никогаш не би ја изневериле личноста која ја сакате.

ДЕВИЦА

- Имате неверојатно око за детаљи и многу добар вкус. Кога е потребно декорирање на простор или организирање на забава, пријателите секогаш може да се потпрат на вас.

- Амбиција е вашето средно име. Знаете точно што сакате и што треба да направите за да го добиете тоа.

- Пријателите често ве прашуваат за мислење бидејќи во состојба сте објективно да ја согледате ситуацијата и да дадете корисен и мудар совет.

- Секогаш сте педантни и средени.

- Одлично ги проценувате луѓето и нивните намери и тешко е да ве надмудрат.

ВАГА

- Патувања? Вие живеете за нив. Истражување на нови градови и недопрена природа, едрење околу егзотични острови, планинарење… Секогаш сте спремни за авантура.

- Знаете да одберете најубаво вино од листата на вина во ресторан и секогаш го нарачувате.

- Вие секогаш пронаоѓате заеднични јазик со луѓето, без обзир на тоа колку е некој поинаков од вас.

- Кога е работата во прашање, верувате дека е важно да го сакате тоа што го работите. Тука не сте спремни за компромиси.

- Ги следите сите вести и секогаш сте во тел. Нема разговор во кој не можете да учествувате.

ШКОРПИЈА

- Секогаш обрнувате внимание на детаљи кои многу луѓе може да ги превидат, па затоа она што вие го организирате секогаш е генијално.

- Вам кафе не ви потребно бидејќи имате тон енергија.

- Од начинот на кој ги подгризувате усните додека читате службен меил, па до начинот на кој ги нишате колковите додека играте- едноставно се што правите зрачите со сексипил.

- Каде и да се појавите сите ве забележуваат. Имате висока социјална интелегенција, одлично памтите имиња и знаете да се пробивате.

- Одлични сте во кревет. Знаете точно што сакате и не ви е срам да кажете.

СТРЕЛЕЦ

- Некој се дрзна да ви каже дека нешто не можете да направите? Сега ќе види како се поместуваат планини! Вие тоа го можете.

- Во друштво сте омилени бидејќи инстиктивно знаете кога на некој му е потребна вистинска прегратка.

- Во ноќни изглегувања сите сакаат да бидат како вас бидејќи знаете како да се облечете да за бидете секси, но не невкусни.

- На секому можат да му потонат сите бродови- тоа вие никогаш нема да го дозволите.

- Секогаш сте оригинални.

ЈАРЕЦ

- Зградата гори, паника се шири, шефот вика. Нема ништо од тоа што може да ве извади од колосек, бидејќи вие сте секогаш мирни и прибрани.

- Колку и да е болна вистината вие ќе ја кажете. Токму и затоа луѓето во ценат.

- Вашите креативни способности под притисок најдобро доаѓаат до израз.

- Ако заради нешто банкротирате, тоа е заради гаџетите на кои не можете да им одолеете. Мора да ги имате сите.

- Поради чудна смисла за хумор , веднаш може да ви дадат британско државјанство.

ВОДОЛИЈА

- Знаете дека вашиот роденден е гозба за вашите пријатели, бидејќи никој не прави вкусни торти како вие.

- За вас никогаш не може да се каже дека сте како ветар кој дува или камелеон кој се приспособува. Што и да се случи вие останувате верни на себе.

- Познати сте како дружељубива личност која не ги суди луѓето според статусот или изгледот.

- Ве следи репутација дека можете лесно да се претворите од  „маче во тигар“.

- Вашата смисла за хумор е малку поинаква од останатите.

РИБИ

- Вие сте личности која верува во бајки и остварување на соништа.

- Сосема е нормално што пријателите ве прашуваат за мислење бидејќи имате непогрешлива интуиција.

- Одлично танцувате.

- Зошто никој не може да сокрие тајна од вас? Го чувствувате тоа „ од километар“.

- Многу сте нежни и сочувствителни.

 

Comments are closed.