Академија Пандев утре гостува кај Шкендија

Фудбалерите на Академија Пандев утре патуваат во Тетово, на гостува кај првопласираната Шкендија.

За струмичани оваа ќе биде тешко гостување со оглед тоа Шкендија игра во одлична форма, но и поради тоа што игра на домашен терен и пред своја публика.

ak-pandev1

Тетовчани на последни 5 натпревари имаат 4 победи и еден пораз, додека Академија Пандев има голем негативен скор од четири порази и едно реми.

Натпреварот се игра утре со почеток од 14:00 часот.

Comments are closed.