Беласица со нова победа на контолката против ФК Вихрен

Екипата на Беласица вчера одигра контролен натпревар против ФК Вихрен од Сандански, Бугарија.

ФОТО: ФК Беласица

ФОТО: ФК Беласица

На овој натпревар Беласица со резултат од 4:2 го победи тимот од Бугарија. Контролниот дуел беше одигран на СЦ Истатов, во Нов Дојран.

Стрелци на головите за сигурната победа на Беласица беа: Крсте Тодоров и Пепи Ѓоргиев со по два погодоци.

Comments are closed.