Академија Пандев со реми ги заврши подготовките

Екипата на Академија Пандев го одигра последниот натпревар на подготовкте во Анталија. Во оваа контролка за Пандевци противник беше корејскиот тим Даежон Ситизенс, а натпреварот заврши без победник, играјќи 2:2.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

Први во водство дојдоа фудбалерите на Академија Пандев со голот на Димов, а стрелец за вториот гол беше Велиновски.

 

Comments are closed.