Академија Пандев против Тетекс во четвртфиналето од Купот на Македонија

Академија Пандев против второлигашот Тетекс ќе ги одмери силите во Купот на Македонија, во рамките на четвртфиналето.

kupnamk-696x404-696x404kupnamk-696x404-696x404kupnamk-696x404-696x404

Денес во „Куќата на фудбалот“ беа извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија.

Пандевци досега имаат одиграно три натпревари, сите минатата сезона во Втората лига против Тетекс, и сите три натпревари ги имаат добиено: 3:2, 3:0 и 5:1.

Првиот натпревар се игра на 8 ноември, додека реваншот е закажан за 29 ноември.

Comments are closed.