KK Струмица со пораз од МЗТ Скопје

Екипата на МЗТ Скопје ја совлада екипата на КК Струмица при гостувањето со 94:77.mzt-skopje-650x400

Отсуството на најдобриот играч на МЗТ Бојан Трајковски не претставуваше пречка за победа против струмичани.

Младите Андреј Масилнко и Адем Мекиќ со по 16 поени беа најефикасни во таборот на МЗТ Скопје, додека Даниел Џенсен и Јордан Минчев постигнаа по 11 поени.

 

Comments are closed.