Татко и син од струмичко починале од струен удар

На 16.09.2017 година во 21,00 часот во с.Сушица-Општина Ново Село,  И.П. (54),  додека се туширал во купатилото, од неисправна електричната инсталација добил струен удар и починал на самото место.  Откако тоа го забележал неговиот син М.П.(30), сакајќи да му помогне на својот татко и тој добил струен удар и починал. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител, увидна екипа од СВР-Струмица и од ЕВН.

Comments are closed.