Одбојкарите на Струмица славеа против Пробиштип

Одбојкарите на Струмица славеа против Пробиштип во финалето од Плејоф серијата за шампионската титула на Македонија.

Во првиот натпревар кој се играше во Струмица, домашните стигнаа до убедлива победа од 3-0, по сетови 33-31,25-13 и 25-19.

Следниот натпревар од серијата се игра утре во Пробиштип.

Prva liga - mazi

Во финалето во женска конкуренција, пак, Јанта Волеј славеше против СВСК исто така со 3-0 (25-22,25-13,25-14). Следниот натпревар се игра на 10. мај.

Prva liga - zeni

 

извор: Екипа.мк

Comments are closed.