Хоризонт Турново на 5. место во Втората лига

Хоризонт од Турново по 12. одиграни кола ја зазема петтата позиција во Втората македонска фудбалска лига, со вкупно 17 освоени бодови.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 2

Во досегашниот тек од лигата, Турново има забележано 4 победи, едно реми, и три порази, при што Турновци постигнале 16 погодоци, а примиле 9.

Во следното коло Турново на „Кукуш“ го пречекува Скопје.

Comments are closed.