Тиверија го пречекува Овче Поле во првото коло

Екипата на Тиверија се врати во Третата лига – Исток и во првото коло силите ќе ги одмери со Овче Поле.

Фудбалерите на Тиверија првото коло го играат на домашен терен против екипата на Овче Поле од Свети Николе.

prva-makedonska-liga (1)

Минатата сезона Тиверија не беше дел од Трета лига – Исток, додека пак Овче Поле одлично ја одигра сезоната.

Овој натпревар се игра на 8 септември (четврток).

Comments are closed.