Вечерва голем концерт на легендарниот Шабан Шаулиќ во Турново

По синоќешниот одличен концерт на мега популарната Цеца, вечерва не очекува и  концертот на познатиот фолк пејач Шабан Шаулиќ на  стадионот Кукуш во с.Турново.13654228_10154264386134043_479113529495380959_n

Безвременската “Доџи да остаримо заједно”, потоа “Шадрвани”, “Била си храбра”, “Ти ме вараш најбоље” “Кралице мога срца”, “Два галеба бела” … и уште многу други негови познати хитови, како и македонски евергрини ќе бидат отпеани во еден глас.

 

13557909_10154258698154043_4176050456072623122_nВратите за концертот се отворени од 20:00 часот каде што ќе се продаваат и карти, а за загревање на атмосферата ќе бидат познатите дечки од Браво Бенд. Не пропуштајте.

За информации и резервации на маси:
► 070/ 843 – 091 – Круме
► 077/ 761 – 676 – Бока
► 078/ 670 – 800 – Мартин
► 078/ 318 – 468 – Иван Гога

Comments are closed.