Академија Пандев во недела го игра реванш натпреварот против Гоблен

Екипата на Академија Пандев во недела на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани го има реванш натпреварот против кумановски Гоблен.

Akademija Pandev - Goblen 25.05.2016

Првиот натпревар помеѓу овие две екипи заврши со резултат од 2:1 во корист на Академците. Победникот ќе обезбеди влез во Втората македонска фудбалска лига.

 

 

Comments are closed.