Струмичани продолжуваат со протестите

И по скоро месец дена, струмичани ги продолжуваат протестите за незадоволството од аболицијата на 56 лица, како и оставка на Претседателот и прочистување на избирачкиот список. Струмичани покажуваат се поголемо присуство на протестите иако Уставниот суд донесе одлука да се стопираат предвремените избори. За вечерва протестот е закажан за во 19 часот кај малиот градски парк.13230320_686387638166865_4937901238338201157_n

Comments are closed.