Беласица во недела ја пречекува екипата на Плачковица

Беласица на домашен терен ја пречекува Плачковица во рамките на 21. коло од Третата лига – Исток. Големата битка е закажана за во недела во 16.30 часот.

Домаќините се третопласирани на табелата со 35 бодови, додека гостите се второпласирани со 47 бодови. Беласица во досегашниот тек од лигата има забележано 11 победи, 7 порази, додека на два натпревари одиграла нерешено, Плачковица пак во досегашниот тек од лигата има забележано 15 победи, еден пораз, додека на 4 натпревари одиграла нерешено.

TMFL - Istok - 20 kolo

На две кола пред крајот од лигата, Академија Пандев и официјално е Шампион во третата лига – Исток.

 

Comments are closed.