Kлуб Платинум најавува нова голема забава – овој пат гостин Маид Хечимовиќ

Финалистот од  регионалното музичко шоу „ Х – фактор АДРИА “ во петок ќе гостува во Струмица во клуб Платинум заедно со добропознатите Инструментал бенд.

12642800_953023381412839_1860050874912664297_nКлуб Платинум како домаќин на најдобрите забави во Струмица па и пошироко го најавија настапот на Маид  кога и официјално ќе биде промовирана и неговата нова песна “Док он те љуби” !!! Новото парче на Маид е целосно македонски производ, како автори на музиката и текстот се потпишуваат нашите Магдалена и Лазар Цветкоски, а екранизацијата за песната ја изработи битолчанецот Дарио Јанковиќ.

Ова дефинитивно ќе биде забава која ќе се прераскажува, затоа резервирајте на време

резервации и информации на тел:
►070 843 091 – Круме
► 077/ 761 676 – Бока

13092027_10154076023719043_8243765374480939882_n

Comments are closed.