Трајче ja запеја „Полско цвеќе’’, се пласирашe во наредниот круг

Трајче Ѓоргиев конечно покажал зошто е еден од главните фаворити во „Звездичките на Пинк’’, пишуваат српските медиуми.

Тој не го сокрива задоволството што повторно се „вратил на старо’’ со прекрасна изведба на песната „Полско цвеќе’’ од Тоше Проески.

„Беше многу емотивно’’ – изјавила Јелена Томашевиќ, член на жирито, во вчерашното издание на музичкото натпреварување.

Еве како изгледаше синоќешаниот настап на Трајче…

Comments are closed.