Трајче ги доби сите пет гласови од жирито за „Who you are’’

Трајче Ѓоргиев го поправи впечатокот кај жирито од минататиот настап на „Звездичките на Пинк’’ и докажа дека заслужува да продолжи во понатамошното натпреварување за најтелантираните млади пејачи од регионот.

За изведабата на песната „Who you are’’ од Jessie J., во најновото издание кое вчера се емитуваше на српската телевизија, тринаестогодишниот струмичанец освои гласови од сите пет членови на жирито.

Како изгледаше настапот на Трајче, погледнете…

Comments are closed.