Изчезнала малолетника од ц. Баница

Како што пишува во дневниот билтен на СВР Струмица, на 21 март во 20,35 часот во полициската станица Струмица, В.С.(49) од с.Баница, пријавил дека истиот ден од дома во непознат правец се оддалечила неговата малолетна ќерка В.С.(16). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ras7664_2

Comments are closed.