Дејан Илиев останува во „Арсенал’’ до 2018 година

Дејан Илиев ја продолжи својата соработка со премиерлигашкиот клуб „Арсенал’’, пишува Sportclub.mk.

Договорот на струмичанецот истекуваше во јуни месец, но клубот не сакаше да ризикува да го загуби талентираниот голман за што му понуди нова соработка.

7bff11993bca818548dae98cf5110200_L

Илиев во редовите на „Арсенал’’ пристигна во 2012 година по што настапуваше во младинските категории на лондонскиот премиерлигаш. Илиев во „Арсенал’’ ќе остане до 2018. година и со напорна работа ќе се обиде да дојде до првиот тим на Арсенал.

Comments are closed.