Американецот Реџиналд Кили премина од МТЗ Скопје во КК „Струмица’’

Американецот Реџиналд Кили ќе влезе во историјата на македонскиот шампион МЗТ Скопје како можеби единствен играч досега кој бил ангажиран и кој набрзо потоа си заминал во друг клуб, откако одиграл само нецело полувреме на еден меч, а на два воопшто не влегол од клупата за резервни кошаркари.

Reggie_Keely_1600x1200-e1407513510432

Прекинот на соработката со МЗТ Скопје, сепак, не значеше враќање на крилниот центар во САД, туку само преселба во друг македонски прволигаш – тимот на Сгрумица.

повеќе на СпортМедиа.мк

Comments are closed.