КК Струмица загуби од Куманово

На домашен терен, Куманово ја совлада Струмица со 88:55 во натпревар од 10 коло во кошаркарската Прва лига.
Кумановци ги добија сите четири четвртини (23:12; 21;16; 20:12; 24:15) и со оваа победа се искачија на чело на табелата,
Најзаслужен за триумфот на домаќинот беше Урош Луковиќ, кој забележа 27 поени и 19 скока, а по 16 поени постигнаа Саша Аврамовиќ и Џанер Осман.

Comments are closed.