Завршува неуспешната турска авантура на Пандев: Струмичанецот од јануари во Сампдорија?!

Најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија, Горан Пандев, можно е уште во јануари да се раздели од неговиот нов клуб Галатасарај, откако воопшто не се наметна во составот на турскиот гигант сезонава.

Пандев (31) летово премина во Галатасарај, за кого потпиша договор до 2016 година и беше најавуван како огромно засилување, но не успеа да ги повтори игрите од неговите најдобри денови во Наполи, Интер и Лацио, па веќе се најавува негово заминување.

Повеќе на спортмедиа.мк

Comments are closed.