КК „Струмица’’ ја започна сезоната со пораз од кумановци

КК „Струмица’’ ја започна новата сезона на домашен терен со поразот од КК „Куманово’’ 74:92.
Кошаркарите на КК „Куманово’’ беа доминантни над домашниот тим во текот на целиот натпревар. Првата четвртина се зоврши со резултатот (15:17), на полувреме кумановците заминаа со 30:39. Третата четвртина ја одбележи два поени разилка (21:23) за на крајот конечниот резултат да биде 74:92.
На теренот од КК „Куманово’’ најдобро се покажа Синиша Аврамовиќ кој постигна 23 кошеви, додека од КК „Струмица’’ најефикасен беше Брукс со постиганти 26 поени.

Comments are closed.