Вечерва започнува натпреварот помеѓу 19 екипи на „Стрит баскет 2014’’

За главната награда од 15 илјади денари на овогодишниот турнир „Стрит баскет Струмица’’ ќе се натпреваруваат 19 екипи во четири групи. Натпреварот почнува денеска во 18:30 часот во дворот на гимназијата „Јане Сандански’’ и ќе трае до недела, 7 септември.

На синоќешната ждрепка извлечени се екипите кои ќе си ја одмерат силата на кошаркарскиот терен, а овој е распоредот:

Comments are closed.