Кривична пријава за кражба во златарски дуќан во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А.(25) и Н.Н.(36) поради постоење на сомнение дека пријавените се сторители на казнено дело “кражба”.

Имено,  на 18.07.2014 година во златарски дуќан во Струмица пријавените искористувајќи згодна прилика кога вработената била излезена влегле внатре и од излогот извршиле кражба на златна огрлица во вредност од 50.000 денари по што истата веднаш ја препродале.

Comments are closed.