Во тепачка, струмичанка се задобила со тешки телесни повреди

pol

Во тепачка која се случила завчера наутро во село Калково (Валандово), тридесетогодишната У.Ф. од Калково и нанела повреди во пределот на градниот кош на Т.И. (19) од село Банско. Повеќе →

Членови на ПАОК Ентузијаст и Ајдуци Струмица со транспаренти во чест и почит на Ванчо Таковски

946954_628497997194367_1535083958_n

Во чест и со почит кон неодамна починатиот бивш Претседател на ФК Беласица Г-динот Ванчо Таковски,за време на традиционалниот марш на Беласица на врвот Тумба кој се Повеќе →

ЗОШТО АКАДЕМИЈА АБЦ?

    abc     

Академија за Образование, Спорт и Култура АБЦ – Струмица  слави јубилеј од 20 години и е основана се со цел да пружи услуги со највисок квалитет во областа на јазичното образование со посебен акцент на практичната примена на знаењето на кандидатите. Услугите на Академија АБЦ ги користат и поедини компании, државни служби и други, а нивното задоволство и препорака на другите ја сочинуваат тајната  на успехот  на нашето училиште. Повеќе →

СТУДЕНТИ, ПОВЕЛЕТЕ! УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЕДУ СПРИНГ!

studenti

СТУДЕНТИ, ПОВЕЛЕТЕ! УЧЕТЕ СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ СО ЕДУ СПРИНГ!

- Информации и пријавување:
Еду Спринг-Центар за едукација и интелектуални услуги
ул.Братство Единство 7/2-3 Струмица наспроти ТА Лагуна Травел
тел. 034/321-121, 078/206-822, 078/204-802 Повеќе →

На денешен ден (29-ти август)

good

 

На денешен ден,29-ти август во светот се случиле некои поважни настани меѓу кои:

 

Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за четврток, 29 август

fudbalska lopta

VfB Stuttgart - Rijeka (Cro) – 3+

Fiorentina (Ita) *- Grasshoppers – 1

Tottenham (Eng) - Dinamo T. (Geo) – 3+

Braga (Por) - Pandurii (Rou) – х2

 

Временска прогноза за Струмица, 29 август

sun

Сончево време со повремени заоблачувања ќе го одбележи денешниот ден во Струмица. Повеќе →

Градоначалникот Заев и владиката Наум во празнична посета на цркви во Струмица

uspenie zoki 058_640x427

Градоначалникот Зоран Заев и струмичкиот владика Наум денеска ги посетија црквите Свети Димитар и Св. Петнаесет тивериополски свештеномачаници по повод празникот Успение на Пресвета Богородица. Повеќе →

ПОСТОИМЕ ЗА ВАС, ДА ВИ ПОМОГНЕМЕ ДА ГО РАЗБЕРЕТЕ СВЕТОТ!

csjДоверете го Вашето или образованието на Вашите деца во сигурни раце. Нашите години на успешно постоење и стекнато искуство се гаранција за нашата професионалност и квалитет во организирање на настава по странски јазици за деца и возрасни.

Повеќе →

Тип на денот 1-х-2 за среда, 28 август

fudbalska lopta

Hanescu V. (Rou) - Mayer L. (Arg) – 2

Zenit P. (Rus) - Ferreira (Por) – 3+

Real S. (Esp) - Lyon (Fra) – х2

Celtic (Sco) - Shakhtar K. (Kaz) – х2