Временска прогноза за петок, 22 февруари

dozd

Времето денеска во Струмица променливо облачно со можни врнежи во текот на денот. Максимална дневна температура до 11 степен.

Заев: Власта се обидува да ги замагли очите на граѓаните од реалноста

zz

По објавениот текст на некои медиуми дека Заев побарал оставка од Црвенковски и дека инсистирал лидерот на СДСМ да се повлече од оставените услови, од градоначалникот на Струмица и потпретседател на СДСМ  Зоран Заев пристигна демант во кој стои: Повеќе →

Временска прогноза за четврток, 21 февруари

kishhhaaaaa

Денеска во Струмица Повеќе →

Со претставата „Убавицата и ѕверот’’ вратени спомените за Mаџиров

madzirov

На голема радост на дечињата, „Театарот за деца и младинци’’ од Скопје денеска ја одигра 300- та престава „Убавицата и ѕверот’’ во преполна сала на НУЦК „Антон Панов’’. Повеќе →

Струмичките гимназијалци со најдобри резултати по математика

gimnazijalci

На Регионалниот натпревар по математика за средните училишта, кој се одржи на 16 февруари во Штип, учениците од СОУ „Јане Сандански’’ освоија едно прво, седум втори, седум трети места, а во Струмица беа донесени и 11 пофалници. Повеќе →

Вандали дивееле на рекреативното езерце во градскиот парк

ezero_vandali2

Непознати сторители дивееле на рекреативното езерце во големиот градски парк во Струмица. На свиреп начин со дрва усмртиле пет патки, ја оштетиле фонтаната со откорнување на декоративни елементи, а фрлале дрвја и камења во езерцето. Повеќе →

Временска прогноза за среда, 20 февруари

sunny

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Струмичкиот ајвар ,,Mama’s” на другиот крај од светот

IMG_0565_800x598

И струмичани кои живеат во далечната Австралија имаат можност да уживаат во традиционалната кујна на својата татковина. Повеќе →

Прес – конференција на ОО СДСМ од Струмица за синоќешната промоција на Васил Пишев

vasil

По повод синоќешната промоција на кандидатот за градоначалник на Струмица од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Васил Пишев, Општинската организација на СДСМ од Струмица денеска оддржа прес-конференција. Повеќе →

Временска прогноза за вторник, 19 февруари

kishhhaaaaa

Денеска  времето  во Струмица Повеќе →

popup11