Академија Пандев одигра реми без голови со руска Балтика

Нерешен резултат без голови одиграа сениорите на Академија Пандев против рускиот тим Балтика во првиот контролен натпревар во Анталија, Турција.

Академија Пандев - Балтика (Русија) - контролка во Анталија, Турција

„Имавме неколку изгледни шанси за гол кои не успеавме да ги реализираме. Следната контролка ја играме во среда против Спартак Суботица од Србија“, истакнаа од Академија Пандев на нивната официјална фејсбук страница.

Стартниот состав за Академија Пандев беше: Чубраковиќ, Јованов, Гранчов, Костов, Цикарски, Томовски, Стојкоски, Мујеци, Пандев, Миловановиќ, Танушев.

Во вториот дел влегоа во игра: Муканов, Илиев, Дориев, Димов, Глигоров, Парталко, Крстовски, Велиновски, Талаков, Крстевски, Донов.

Академија Пандев на подготовки во Анталија

Сениорскиот тим на Академија Пандев за главниот дел од подготовки ќе биде сместен во Анталија, Турција. Веќе се закажени пет контролни натпревари, од кој едниот се одига денес протв Балтика (Русија) кој се одигра денес. Во овој натпревар „пандевци“ одиграа нерешено без голови.

Академија Пандев - на подготовки во Анталија

Спартак Суботица (Србија) на 29.01, Септември Софија (Бугарија) на 01.02, Ротор (Русија) на 04.02 и последната контролка против Алтин Асир (Туркемистан) на 06.02, ден пред враќањето во Струмица.

„Тренерот Југослав Тренчовски во Анталија на располагање ќе ги има сите фудбалери од првиот тим, а драгоцено искуство ќе добијат и помладите фудбалери од младинската школа кои се вклучени во сениорскиот тим“, истакнаа од Академија Пандев на нивната официјална фејсбук страница.

Некои фотографии немаат објаснување ФОТО:

Повеќе →

Несекојдневни фотографии ФОТО:

Повеќе →

Тип на денот 1-Х-2 за петок,24 јануари

Повеќе →

Несекојдневни фотографии ФОТО:

Повеќе →

Тип на денот 1-Х-2 за четврток,23 јануари

Повеќе →

Мите Цикарски ја засили Академија Пандев

Мите Цикарски е најновото засилување за Академија Пандев. Испразнетото место на левата бековска позиција од денес е пополнето со квалитетно засилување. Цикарски е поранешен репрезентативец на Македонија, а во својата кариера има настапувано за екипите на Етникос Ахна, Јанина, Газ Метан, Вардар, Работнички.

Мите Цикарски - Академија Пандев

„27-годишниот лев бек веќе се приклучи на тренинзите на сениорскиот тим. Му посакуваме добредојде на Мите во екипата и одлични настапи во сино-белиот дрес“, истакнаа од Академија Пандев.

Давид Атанаскоски си замина од Академија Пандев

23-годишниот Давид Атанаскоски си замина од Академија Пандев, со што „Пандевци“ ќе направат промена на левата бековска позиција. Младиот Атанаскоски моментално бара клуб како слободен играч. Тој во дресот на Академија Пандев во оваа полусезона одигра 15 натпревари. На негово место многу веројатно ќе дојде Мите Цикарски, кој го раскина договорот со романската екипа Газ Метан, па моментално е без клуб. Покрај Атанаскоски, Академија Пандев ја напушти и Михаил Маневски, кој премина во штипска Брегалница.

Давид Атанаскоски - ја напушти Академија Пандев

„По взаемена согласност помеѓу клубот и играчите Давид Атанаскоски и Михаил Маневски беше потпишан предвремен раскин на договорите кои им истекуваа на лето. И на двајцата им благодариме за се што досега прикажаа за нашиот тим и им посакуваме успешна понатамошна кариера“, истакнаа од Академија Пандев.

Академија Пандев продолжува со потпишување на професионални договори со деца кои произлегуваат од сопствената младинска школа

Професионални договори за Иле Донов, Ване Крстевски и Васко Глигоров, од клубот заминуваат Давид Атанаскоски и Михаил Маневски.

Иле Донов, Ване Крстевски и Васко Глигоров - договори со Академија Пандев

„Академија Пандев продолжува со потпишување на професионални договори со деца кои произлегуваат од сопствената младинска школа, па така денес прв професионален договор потпишаа Донов, Крстевски и Глигоров. Истите веќе тренираат со сениорскиот тим и се вклучени во тренажниот процес и контролните натпревари кои ќе ги одиграме на подготовките во Анталија. По взаемена согласност помеѓу клубот и играчите Давид Атанаскоски и Михаил Маневски беше потпишан предвремен раскин на договорите кои им истекуваа на лето. И на двајцата им благодариме за се што досега прикажаа за нашиот тим и им посакуваме успешна понатамошна кариера“, истакнаа од Академија Пандев.

bilbord