Реакција од ОО СДСМ – Струмица на прес конференција на Славе Гошев одржана на 11.03.2013

sojuz

По повод денешната прес конференција на Славе Гошев, каде што СтрумицаСити не беше повикана, од ОО СДСМ – Струмица со писмена реакција во која стои: Повеќе →

Интервенции на ТППЕ – Струмица во изминатата недела

fire-1

Територијалната професионална противпожарна единица на Струмица во изминатата недела имала вкупно единаесет интервенции. Повеќе →

Денеска промотивна конвенција на Зоран Заев и претставување на членовите од Советничка листа од Сојузот за иднината

Вечерва во 20:00  часот, во Спортската сала „Парк’’ Зоран Заев и Сојузот за иднината ќе одржат  промотивна конвенција на Програмата за престојниот мандат под мотото ,,Струмица знае…’’. На Конвенцијата ќе бидат преставени и кандидатите за членови на Советот на општина Струмица од редовите на Сојузот за иднината.

zaev

Временска прогноза за понеделник, 11 март

sunce

Времето денеска во Струмица претежно сочево со можни кратки врнежи. Повеќе →

Струмица некогаш и денес

menuvanje9-1-1

Струмица се менуваше…

 

Повеќе →

Временска прогноза за недела, 10 март

sunce

Времето денеска во Струмица сончево со дневна температура до Повеќе →

Струмичката карневалска група ,,Мулен Руж’’ оваа година со пораката ,,Богатството е внатре’’

529456_522813344425995_326347106_n
До Струмичкиот карневал остана уште недела дена, а карневалските групи од Струмица со полна пареа ги довршуваат своите маски. Повеќе →

Интерактивно литературно читање Амориум во чест на денот на жената

snezana a.

Здружението за развој на културата и заштита на културното наследство Контекст – Струмица синоќа ја организираше поетска средба АМОРИУМ, Време: Љубовни спроводници како трета активност од областа на книжевноста со која го одбележа Меѓународниот ден на жената кој секоја година во целиот свет  се слави на 8-ми март. Повеќе →

Презентирана веб страната на Зоран Заев www.zoranzaev.mk

pes

На денешната прес – конференција на ОО СДСМ беше претставена веб страната  www.zoranzaev.mk на кандидатот за градоначалник на општина Струмица од Сојузот за иднината, Зоран Заев. Повеќе →

Временска прогноза за петок, 09 март

rain

Слаб дожд во текот на денот, Повеќе →

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o