Четири кражби и 20 прекршоци на пешаци во последните седум дена во општина Струмица

Policija zibintas

Од почетокот на април, во општина Струмица се забележени четири покарактеристични кражби. Повеќе →

Пишев му ја честиташе победата на Заев

vasil-pisev_600_350

Васил Пишев, кандидатот за градоначалник на општина Струмица од редовите  ВМРО-ДПМНЕ, му ја честиташе победата на струмичкиот градоначалник Зоран Заев и му посака успех во работењето во наредниот мандат. Повеќе →

Мултимедијална промоција на „Стрмоглаво кон височините” од Марта Маркоска

knjiga

Вечерва во 19:30 часот, во „Куќата на Арсови’’ или позната уште како „старата турска пошта“ во Струмица, Здружението за развој на култура и заштита на културното наследство – Контекст -Струмица организира мултимедијална промоција на книгата поезија на Марта Марковска, насловена „Стрмоглаво кон височините“. Повеќе →

Временска прогноза за понеделник, 8 април

images

Времето денеска во Струмица променливо облачно со можни кратки врнежи на дожд. Повеќе →

Зоран Заев ja славeше победата во првиот круг во Струмица

zzpobeda

По денешното прегласување на три избирачки места во Струмица, кандидатот од Сојузот за иднината, Зоран Заев, освои повеќе гласови за разлика од резултатот од 24-ти март со што ја потврди победата во првиот круг на локалните избори и Повеќе →

Временска прогноза за недела, 07 април

FZnJkdg4BH

Времето денес облачно Повеќе →

Временска прогноза за сабота, 06 април

sunny

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Обраќање на Зоран Заев 05.04.2013

zoranzaevv1

Интегрален текст од  прес конференцијата на  кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Зоран Заев Повеќе →

Градоначалникот Зоран Заев упати благодарност на децата од Европа

zapadna evropa deca 011_1200x800

На 230 тинејџери и нивните ментори од петнаесет европски држави, кои оваа недела учествуваа во меѓународната хуманитарна акција „Јанг лајф’’, преку која се изградени детски игралишта на шест локации во општина Струмица, Повеќе →

Временска прогноза за петок, 5 април

 

Вcloudy-sunремето денеска во Струмица умерено облачно со Повеќе →

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o