Временска прогноза за Струмица, 20 април

sunce

Времето денеска во Струмица Повеќе →

За неполни 4 месеци поставени 52 блокатори на непрописно паркирани возила во Струмица

blokatoriЕкипите на јавното претпријатие „Паркиралиште“ речиси секојдневно поставуваат блокатори на тркала на автомобилите на несовесните возачи. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 19 април

cloudy-sun

Времето денеска во Струмица умерено облачно со Повеќе →

Во март решени 108 проблеми преку „Систем 48“

sistem 48

Во текот на месец март до општинскиот сервис за брзи услуги кон граѓаните „Систем 48“, граѓаните на општина Струмица доставиле вкупно 124 пријави. Повеќе →

Временска прогноза за четврток, 18 април

sunny

 

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Учениците од ООУ „Никола Вапцаров“го посетија градоначалникот Зоран Заев

DSC_0023_1195x800

Ученици од четвртите одделенија во општинското основно училиште „Никола Вапцаров“ денеска го посетија градоначалникот на општина Струмица Зоран Заев. Повеќе →

НОВО! Sport Vision и во Струмица

sport

Интернационалниот ланец за малопродажба на спортска опрема и обувки Sport Vision од 4.април е присутен и во Струмица преку својата продавница во ТЦ Глобал на 1 кат. Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 17 април

sunce

Времето денеска во Струмица сончево со максимална дневна Повеќе →

Афоризми на Костадин Устапетров, дел 9

kostadin

Костадин Устапетров е роден 1950г. во Струмица

 

Ако често ги менувате работите и законите, ништо не фаќа корен. Без корен, иднината се суши. Повеќе →

Струмица со активно учество на семинар за образованието, училиштето и општеството

seminar_obrazovanie2

Во организација на МЦГО-Скопје, во присуство на претставници од проекти поврзани со мултиетничкото и интеркултурното образование, во Скопје се одржа семинар на тема Повеќе →

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o