Зоран Заев и Сојузот за Иднината вечерва славеа во Струмица

pobeda

Зоран Заев, заедно со своите подржувачи вечерва ја прослави победата на СДСМ и Сојузот за Иднината пред главниот штаб, а потоа одржа говор на плоштадот „Гоце Делчев’’

 

Повеќе →

Зоран Заев денеска го искористи своето гласачко право

glasane 025_1200x800

На локалните избори денеска гласаше и кандидатот за градоначалник на општина Струмица, Зоран Заев, Повеќе →

Временска прогноза за недела, 24 март

sunce

Времето денеска во Струмица претежно сончево и топло со

Повеќе →

Денеска во Струмица се гласа за градоначалник и Советничка листа

izbori-2013

Помеѓу четири кандидати, Струмица денес го бира својот градоначалник како и новиот Повеќе →

Временска прогноза за сабота, 23 март

Времето денеска во Струмица сончево со благи ветрови. Максимална дневна температура до 14 степен.

Зоран Заев:Излезете на избори и гласајте според вашето лично убедување

zz

Во недела, гордо, свечено  и достоинствено, излезете на вашите избирачки места и  гласајте според вашето лично убедување без да подлегнувате на бројни притисоци, уцени и закани. Повеќе →

Прес на Цветанка Иванова 22.03.2013

cvetanka1

Во продолжение интегрален текст: Повеќе →

Невена Николова од струмичката гимназија победник на Државниот натпревар во пишување есеи на англиски јазик

jane sandanski engleski 22.03.2013 004_1024x683

На свечената церемонија на Универзитетот за Југоисточна Европа во Тетово, ученичката од втора година во СОУ „Јане Сандански’’ Невена Николова, е прогласена за национален победник на Повеќе →

Заев на забава со младите: Почнете да ја славите победата!

DSC_0172„Зоки, Зоки“, „Победа,победа“-громогласно одекнуваше до раните утрински часови во клубот „Платинум“ во Струмица каде младите му приредија забава за паметење на својот градоначалник Зоран Заев Повеќе →

Временска прогноза за петок, 22 март

sunce

Времето денеска во Струмица сончево со максимална дневна Повеќе →

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o