Земјоделец загинал во с. Радово

trak

Педесетитригодишниот П.К. вчера се превртел во провалија од 3 метра и на лице место загинал Повеќе →

Комуналните инспектори во зачестени контроли за поголема јавна чистота

komunalec

Со зголемувањето на бројот на дивите продавачи, комуналната инспекција при општина Струмица го зачести инспекцискиот надзор на Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 05 јули

sunce

Претежно сончево Повеќе →

Младите на ЛК СДММ-Струмица со втора трибина од серијалот на трибини

tribina marsel bilali 013_1575x1050

Младите социјалдемократи од Струмица организираа втора трибина од серијалот, на тема „Социјалдемократија и процесот на евроинтеграции’’, а гостин – предавач беше политичкиот аналитичар д –р Мерсел Биљали. Повеќе →

На денешен ден (4-јули)

4ti

На денешен ден, 4-ти  јули во светот се случиле некои поважни настани меѓу кои:

Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 4 јули

cloudy-sun

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Во јуни решени 69 проблеми на граѓаните преку „Систем 48“

sistem

Во текот на месец јуни до општинскиот сервис за брзи услуги  „Систем 48“, граѓаните на општина Струмица доставиле вкупно 86 пријави. Повеќе →

На денешен ден (3- јули)

ze

 

На денешен ден, 3  јули во светот се случиле некои поважни настани меѓу кои:

Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 3 јули

sunce

Времето денеска во Струмица Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 2 јули

sunce

Времето денеска во Струмица  Повеќе →

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o