Временска прогноза за Струмица, 22 мај

cloudy-sun

Времето денеска во Струмица умерено Повеќе →

Запознајте ја старата струмичка кујна – слатко од трендафили

2013-05-18_16-41-33_1067x800

Вреди да го сочуваме од заборавот! Повеќе →

Деловен простор 350 м2 се продава – издава

DSC08837

Деловен простор 350 м2 се продава – издава, цена по договор.

Објектот е опремен со комплексен, софистициран безбедносен систем и е 24/7 под виодео мониторинг.

Контакт: 070/ 22-22-67, Ѓорги.

 

Советниците не ги потврдија решенијата за членовите на Управниот и Надзорниот одбор на Комуналец

DSC_0167_800x533

Со 22 гласови против, членовите на Советот на општина Струмица на денешната трета седница не ги потврдија Повеќе →

Временска прогноза за Струмица, 21 мај

sunce

Времето денеска во Струмица сончево со дневна температура до 30 степен.

Струмичкиот хип-хоп колектив ,,Дивизија” го промовираше својот втор видео запис

divizija

Струмичкиот хип-хоп колектив ,,Дивизија” го промовираше својот втор видео запис за траката ,,Никој Друг” во соработка со Tha Titanium i Dj Slave . За аудио делот се погрижија Кискинов и Рик Битс, а за видео продукцијата е одговорен Таззак Аккабатов за ,,Ошав Продукција”. Повеќе →

И над велосипедистите во Струмица спроведена акциска контрола

mvr1-5-

При спроведување на акциска полициска контрола на велосипеди и велосипеди со мотор во Струмица во изминатата недела, откриени се петнаесет прекршоци. Повеќе →

Утре ќе се одржи третата седница на Советот на општина Струмица

SEDNICA 004_1200x800

Советот на општина Струмица утре, 21.05. 2013 година (вторник) со почеток во 13:00 часот во Домот на АРМ ке ја одржи третата седница на Советот на општина Струмица, а на дневниот ред од седницата ќе се разгледуваат следните точки: Повеќе →

Во Струмица повторно нападната жена на улица

mvr

Уште една жена останала без својата чанта во уличен напад кој се случил во Струмица. Повеќе →

Здружението „Контекст – Струмица“ со поетско читање во Радовиш

945842_10151662357677790_7884325_n

Здружението „Контекст – Струмица“ од Струмица организираше поетско читање „Птици и зборови селици“ во Радовиш. Повеќе →

POP