Category: Ноќен живот

Клуб Платинум и BRASS BROTHER највуваат уште една одлична забава

На барање на гостите клуб Платинум организира уште една одлична забава со познатите BRASS BROTHERS. Оваа сабота, 25-ти ноември сите кои сакаат да се забавуваат во најдобриот клуб за ноќна забава може да си го резервираат своето место навремено. За загревање главен одговорен ќе биде познатиот струмички Ди-џеј Алекс.

Повеќе →

Вечерва Балканска журка во клуб Платинум

Пред саботниот #WinterFESTIVAL и музичката понуда од три диџеи, клуб Платинум за оваа вечер ви го нуди  #BalkanCLUBnight, уште една петочна ноќна приказна со балкански такт во КЛУБОТ… Повеќе →

Клуб Платинум организира Зимски Фестивал

Во сабота во најдоброто место за ноќна забава клуб Платинум организира Зимски Фестивал. За забавата да биде на највисоко ниво, гостите ќе ги  забавуваат три ди-џеи:  Ди-џеј Матс, Ди-џеј ЧЕ и Ди-деј Алекссс.

За уште подобра забава, клуб Платинум приредува промоции како и светлечки ефекти. Не пропуштајте. Сабота, 18-ти ноември – клуб Платинум.

Повеќе →

,,Моември” журка со Ди-џеј Чико во клуб Платинум!

11-та година по ред на светско ниво се организира Моември, месецот во кој мажите, со апсолутно потребната поддршка од понежниот пол, на еден прилично ортодоксен, а оригинален начин ја дигаат свеста и собираат средства со цел подобрување на здравјето кај мажите. КЛУБОТ ПЛАТИНУМ се приклучува кон оваа иницијатива, оваа сабота гостите ќе бидат анимирани со фотографирање, специфичен звук од диџеј пултот заедно со #CHIKO, промоции, а за целиот хуман аспект на оваа ноемвриска ноќ ќе ве информираме подоцна…  Повеќе →

Клуб Платинум и Енерџи бенд за петок најавуваат незаборавна забава

Момците од фолк групата ,,Енерџи бенд” предводени од Ѓоко Јовиќ, познати по најдобрите изведби на нашите најубави македонски песни ширум Македонија за вечерва најавуваат одлична забава во клуб Платинум. Повеќе →

Во петок во Платинум – еден од најдобите македонски бендови на сите времиња КУКУ ЛЕЛЕ

Бендот кој се нетрпение го очекувавте. Во петок(3 ноември 2017) милениците на струмичката публика се враќаат на вашиот омилен подиум. Еден од најдобрите македонски бендови на сите времиња‪ ‎Куку Леле ќе се претстави со концертен настап во омилениот клуб на струмичани.

Во еден глас ќе се пеат „Се е против нас”, „Кучка неверна”, „Ме канат на свадба”, најновиот хит „Р’мбам ко црнец” и уште многу други познати мак-ју рефрени. Др. РАШО ќе ја зачини атмосферата со најновите и најпознатите мак & ју хитови !!! Бидете дел од забавата која уште долго ќе се раскажува. Повеќе →

Клуб Платинум прослави една декада постоење!

Најдоброто место за ноќни забави во Струмица, клуб Платинум, синоќа го прослави својот 10-ти роденден. Клубот беше претесен да ги собере сите гости кои сакаа да се забавуваат синоќа и да присуствуваат на роденденската журка на клуб Платинум. Повеќе →

Хип-хоп журка заедно со Смирнофф вечерва во клуб Платинум

Сабота, продолжение на #episode4 од роденденската едиција #MEandPLATINUM специјална #SMIRNOFFpromotion за нова саботна ноќна авантура во ѕвездениот град…

Оваа вечер, забавата во клуб Платинум продолжува со најдобрите хип-хоп ритами… Повеќе →

РОДЕНДЕНСКА ЗАБАВА ВО КЛУБ ПЛАТИНУМ! 10 ГОДИНИ НАЈДОБРО МЕСТО ЗА ЗАБАВА!

Во сабота, 28-ми октомври, добропознатото место на најдобрата ноќна забава клуб Платинум прославува 10 години од своето постоење.

Низ годините, клуб Платинум беше домаќин на многу познати македонски и странски музички изведувачи и диџеи, а забавите кои поминаа, се само дел од историјата што Струмица ја испишува како идеално место за ноќна забава.

Забавата започнува со познатите BRASS Brothers. Ќе биде забава за паметење.За уште подобра забава, влезот е бесплатен, а пијачките со 50% попуст! Не пропуштајте!

Повеќе →

Во петок во клуб Платинум одлична забава со JOHNNY Live

Клуб Платинум, главниот организатор на најдобрите ноќни забави во Струмица за во петок го најави добропознатиот JOHNNY Live кој ќе ве води низ забавата со сите познати мак-ју рефрени. Забавата е загарантирана, и затоа не двоумете се за да ја направите вашата резервацијa! Намалени цени на Smirnoff, Stock и Jameson -1500 ден.Л Повеќе →