Макфудбал: Мартин Мирчевски од Беласица играч на полусезоната во Втората лига

 

Беласица заслужено е есенски шампион во Втората лига – Исток, откако одигра одлична полусезона. Најмногу заслужен за првото место на Беласица е Мартин Мирчевски.

Беласица - Осогово - Струмица - 6 коло ВМФЛ -Исток

Мирчевски кој блесна во дресот на Беласица оваа полусезона на 14 одиграни натпревари постигна 14 погодоци, со што е играч на сезоната во Втората лига во избор на Макфудбал.

Беласица е еден од главните фаворити за враќање во Првата лига. 

Comments are closed.

bilbord