Академија Пандев избрана за фер-плеј екипа за изминатата сезона во македонскиот фудбал

Екипата на Академија Пандев имаше успешна сезона, откако најпрво го освои Купот на Македонија, а потоа заврши на третото место во Првата лига и имаше европски настап од квалификациите за Лига Европа.

Ристе Ристов - Академија Пандев

Академија Пандеев на гала вечерва што ја организираше ФФМ, беше избрана за најдобра фер-плеј екипа, поради најмалиот број на жолти и црвени картони во последната сезона. Наградата ја прими Ристе Ристов од управата на фудбалскиот прволигаш, кој играл најкоректно минатата сезона.

Надобар судија во македонскиот фудбал беше избран Марјан Гоцевски.

Comments are closed.

bilbord