Струмичанецот Дејан Илиев останува во Арсенал до 2022 година

Македонскиот фудбласки репрезетативец, струмичанецот Дејан Илиев останува во Арсенал до јуни 2022 година. „Топчиите“ сакаат да го задржат Дејан Илиев на „Емирати“ и во наредните две сезони.

Дејан Илиев - Арсенал

Исто така, Арсенал го раскина договор за позајмица на Дени Илиев во словачкиот прволигаш Серед, каде бранеше во есенскиот дел од сезоната, тоа значи дека 24 – годишниот голман од Струмица се враќа на тренинзите на лондончани.

 

Comments are closed.

bilbord