Минимален триумф на Беласица против Победа

Беласица ја оствари осмата сезонска победа, откако вчера на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица со минимална 1:0 беше совладата Победа од Прилеп, во натпревар од 13. коло од Втората лига – Исток.

Беласица - Осогово - Струмица - 6 коло ВМФЛ -Исток

Беласица со оваа победа се искачува повторно на првото место на табелата со 25 освоени бодови, додека прилепчани остануваат на осмото место со 7 освоени бодови.

Питу Гули на својот терен во Крушево загуби со 0:2 од Каменица Саса, додека Осогово со 1:2 беше поразен од Брегалница. Кожуф беше надигра со 0:2 од Кит Го-Пехчево, додека Тиквеш во Радовиш повторно се „сопна“ и одигра нерешено 1:1.

Во следното коло Беласица ќе гостува кај Каменица Саса, Победа ќе го пречека Кожув, Кит Го-Пехчево ќе биде домаќин на Плачковица од Радовиш, Тиквеш ќе игра во Кавадарци против Осогово, додека Брегалница на домашен терен силите ќе ги одмери со Питу Гули.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o