Спартмани загубија и од Младост Удово

Екипата на Спартмани запиша нов пораз, откако во 5. коло од Третата лига – Југоисток со 2:1 загуби од Младост Удово на гостински терен.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

За Спартмани оваа е четврти сезонски пораз од исто толку натпревари и без ниту еден бод се на последното место на табелата. За екипата на Младост Удово ова е прва сезонска победа, и со трите освоени бодови е на деветтото место на табелата.

Во следното коло Спартмани на домашен терен ќе играат против Дојранско Езеро од Дојран, додека Младост Удово ќе гостува во Виница кај Слога.

 

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o