Академија Пандев со реми кај Македонија ЃП

Екипата на Академија Пандев вчера на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров, во Скопје одигра нерешено, 0:0.

 

Screenshot_20190818-170644_Chrome

Натпревар без голови со поделени бодови меѓусебе. Двете екипи имаат по 4 освоени бодови, бидејќи во 1. коло, “Пандевци” ја совладаа Шкендија, додека “лавовите” го совладаа Вардар.

Ренова е единствената екипа која има две од две победи, откако вчера на свој терен ја совлада Струга Трим Лум со 2:1.

На табелата по 2. одиграни кола лидер е Ренова со 6 бода, по 4 бода имаат Македонија ЃП и Академија Пандев, по 3 бода имаат Работнички, Струга Трим Лум, Шкупи и Силекс, Борец и Вардар со по еден бод, и засега најголемо изненадување е шампионот Шкендија која е последна без бодови, односно во првите две кола од стартот на шампионатот запиша два порази.

Во следното коло Академија Пандев ќе игра против Борец на домашен терен.

Comments are closed.

bilbord