Ѓорги Танушев е првото засилување за Академија Пандев

Ѓорги Танушев е првото засилување за екипата на Академија Пандев. Танушев е струмичко дете, а минатата сезона настапуваше за екипата на Победа и ќе биде одлично освежување во средниот ред.

Ѓорги Танушев - засилување за Академија Пандев

Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски кој беше позајмен во Брегалница, како и Емир Скендери кој беше пратен на позајмица во Кожуф.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o