Двајца играчи кои беа испратени на позајмица се вратија во Академија Пандев

Двајца играчи се вратија во сениорскиот тим на Академија Пандев кој беа испратени на позајмици.

АРХИВА

АРХИВА

Кристијан Велиновски беше позајмен во Брегалница од Штип, екипа која се натпреварува во Втората лига – Исток, и Емир Скендери кој беше пратен на позајмица во Кожуф од Гевгелија, екипа која исто така се натпреварува во Втората лига – Исток.

Академија Пандев го престави своето прво засилување за сениорската екипа, станува збор за Ѓорги Танушев, кој минатата сезона настапуваше за екипата на Победа. Танушев ќе биде одлично освежување во средниот ред на „Пандевци“.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o