Академија Пандев втора година по ред го организираше меморијалниот турнир „Филип Лазаревски КУП“

Академија Пандев втора година по ред го организираше меморијалниот турнир „Филип Лазаревски КУП“ во Струмица. Учество на годинешниот турнир зедоа четири екипи: Академија Пандев, ФФМ – Фудбалска паралелка Скопје, Реал Ниш (Србија) и УВВ Утрехт (Холандија).

Академија Пандев - Филип Лазаревски КУП

Се играше во формат секој со секого, па на крај победник со 9 освоени бодови беше екипата на ФФМ. За најдобар голман на турнирот беше прогласен Димитрија Стевановиќ, најдобар играч Мете Максимов, а за најдобар стрелец Кире Митков.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o