ЖФК Тиверија убедлива над ЖФК Плачковица

Екипата на ЖФК Тиверија од Струмица на домашен терен го одигра натпреварот против ЖФК Плачковица од Радовиш, каде забележа убедлива победа со резултат од 13:0.

АРХИВА

АРХИВА

Тиверија собра нови три бода и сега има вкупно 47 освоени бодови, додека ЖФК Плачковица е единствениот тим кој се уште нема освоени ниту еден бод.

Во следното коло ЖФК Тиверија ќе игра против лидерот на табелата Драгон 2014, додека Плачковица ќе ги одмери силите со ЖФК Атлетико.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o